коригуючі групи

"Якщо хочете виростити дитину щасливою,
виростіть її здоровою”
Ж.Ж.Руссо

Коригуючі групи в ЗДО №3 "Берегиня" сворюються з метою долучення дітей до занятть спецальною коригуючою гімнастикою. Коригуюча гімнастика – це різновид лікувальної фізкультури, являючий собою систему нескладних вправ, спрямованих на зміцнення певної групи м'язів. У цій статті ми розповімо, як коригуюча гімнастика впливає на фізичний розвиток дітей дошкільного віку, запропонуємо кілька комплексів для різних вікових груп, а також висвітлимо графік проведення індивідуально-корекційної роботи в нашому дошкільному навчальному закладі.

Загальні відомості

Збереження і зміцнення здоров'я дитини – одна з важливих завдань дошкільного виховання. Саме тому в нашому закладі особлива увага приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі. Крім обов'язкових занять у дошкільних установах щодня проводиться ранкова зарядка, на прогулянках організовуються рухливі ігри, а під час занять передбачені фізкультхвилинки та пальчикова гімнастика. Особливе місце в цій системі займає коригуюча гімнастика, так як її метою є зміцнення різних груп м'язів, формування правильної постави та профілактика плоскостопості у дітей. Нескладні вправи забезпечать запас бадьорості на день, допоможуть сформувати в дитини дбайливе ставлення до свого здоров'я і запобігають появі простудних захворювань.

Особливості проведення

Кожному педагогу і турботливим батькам відомо, що основна діяльність у дошкільному віці – це гра. Тому всі заняття малят рекомендується проводити саме в ігровій формі. І коригуюча гімнастика не є винятком з правил. Тому ми рекомендуємо під час проведення комплексу вправ включати сюрпризні моменти, давати завдання у віршованій формі, дітям загадки загадувати. Краще всього виконувати вправи під неголосну, але веселу музику. Такий підхід забезпечить появу інтересу у дітей до фізичної культури та подарує їм масу позитивних емоцій.

Гімнастика в різних вікових групах

Важливо пам'ятати, що в кожній групі дитячого саду фізичне виховання ставить різні завдання. Вправи розробляються на основі знань про вікові особливості і групи здоров'я малюків. Такий підхід не тільки допомагає зміцнити м'язи і поліпшити поставу, але й не шкодить тим дітям, які потребують специфічного догляду або лікування. Тому перед проведенням комплексу вправ необхідно з'ясувати, чи є протипоказання у кожному конкретному випадку, і врахувати побажання лікуючого лікаря. Кожен новий комплекс слід вводити обережно, спочатку розучуючи його з дітьми, а потім удосконалюючи кожну вправу. Щоб зберегти інтерес малюків до гімнастики, слід міняти комплекси кожні два тижні.

Коригуюча гімнастика у другій молодшій та середній групах

В цьому віці перед педагогом стоять наступні завдання:

• Зміцнювати здоров'я дітей.
  • Формувати рухові вміння і навички.
  • Розвивати пластичність, вміння слухати вихователя і повторювати його дії.
  • Вправи в ліжку.
  • Вправи в групі на килимках (з обладнанням і без) – гімнастика проводиться в добре провітреному приміщенні.
  • Дихальна гімнастика.

Зразкові вправи основної частини:

• Ходьба по масажних доріжках, на носках і п'ятах. Руки в цей час можна ставити на пояс або плечі.
  • Крокувати, високо піднімаючи коліна, а потім захльостуючи ноги назад.
  • Діти стають по колу на відстані витягнутих рук. Вихідне положення: ноги на ширині плечей, руки поставити на пояс. Виконати повороти корпусом кілька разів.
  • І. п.: стоячи, руки покласти на плечі і почати стрибати – ноги спочатку окремо, а потім разом. Дихати слід через ніс.
  • Виконати кілька присідань, витягаючи руки вперед.
  • Дихальна вправа «Сдуй сніжинку з руки».

Коригуюча гімнастика у старшій групі

У цій віковій групі зберігаються раніше поставлені завдання і додаються нові. Наприклад, вихователь з фізичного виховання намагається прищепити дітям любов до рухової активності та здорового способу життя. Пояснює, для чого потрібна коригуюча гімнастика.

Основний комплекс вправ виглядає наступним чином:

• Розминка : перша вправа, як правило, ходьба, ходьба на носочках і п'ятках, на зовнішній та внутрішній стороні стопи.
  • Пересування на корточках «гусячим кроком», поклавши руки на коліна.
  • Діти стають навколо вихователя прямо, пальці сцепляющій за спиною в замок. Виконати нахили вперед, повороти в сторони.
  • Кроки на місці.
  • Хлопки під піднятою ногою.
  • Стрибки - руки піднімаються і опускаються вниз. Чергувати з ходьбою.
  • Дихальна вправа «Задуй свічку».

Коригуюча гімнастика – важливий елемент фізичного розвитку дітей в дошкільному віці. Тому важливо виконувати її регулярно та в ідеали в один і той же час.

Індивідуально-корекційна робота по профілактиці сколіозу в різних віковіх групах в ЗДО №3 "Берегиня" проводиться 2 рази на тиждень: в середу та п'ятницю о 15.00.

Гімнастика, направлена на усунення у дітей плоскостопості, проводиться також двічи на тиждень: щопонеділка та щочетверга об 11.00.